| zxsds a întrebat:

Vreau sa devin agent de asigurari, ce trebuie sa fac?

7 răspunsuri:
Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa devi broker de asigurari trebuie sa ai minim 18 ani. Nu conteaza ce studii ai. Fiecare companie de brokeraj are un sistem de cariera Multi Level Marketing.
Eu sunt broker de asigurari la o companie destul de prestigioasa.
Daca doriti sa faceti parte din structura mea va rog imi dati PM sau intrati pe site-ul echipei mele unde o sa gasiti date de contact.
http://www.asigurariro.ro/viewpage.php?page_id=2

| ASIGURATORUL a răspuns:

Sa luati legatura cu un broker de asigurare serios din orasul dvs.
Va recomand un broker pentru ca aveti oferte la toti asiguratorii.

| sonya a răspuns:

Nu prea mare lucru. Apelezi la firmele de asigurare iar daca vrei sa faci mai multe asigurari asa cum a zis brokerul te duci la un broker pentru ca ai posibilitatea sa inchei asigurari pentru mai multe firme. Dar e bun ca ai vointa. Nu e un domeniul in care excelezi avand in vedere multitudinea companiilor de asigurari. dar daca ai deja o clientele buna se castiga bani buni. Mult succes!

Alte răspunsuri
| ciprian_3816 a răspuns:

Te rog suna la 07442644243, iti voi explica pe indelete

| mihaiene a răspuns:

Salut, daca te referi la cele care se vor face obligatorii pentru sanatate am gasit niste chestii pe site-ul acesta, dar nu iti zice cum devii agent http://vreausadevinagentdeasigurari.ro