| Codrinelul12345678 a întrebat:

Vreau sa plec in armata, dar prietenii rad de mine pentru ca imi pierd ani din viata. Sa merg sau nu?

Răspuns Câştigător
| florin926481f a răspuns:

Sfatu meu este sa nu te iei dupa "prieteni" si sa faci asa cum crezi tu ca e mai bine, daca vrei in armata du te in armata, nu asculta de asa zisii prieteni care rad de tine in loc sa te incurajeze sau sa iti dea un sfat

11 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca faci ceva ce-ti place, nu se considera ca e un timp pierdut, dar esti sigura ca stii ce presupune cu adevarat armata si mai ales pentru o fata?

| sierra1 a răspuns:

Câți anișori are corinuța

| darrio2007 a răspuns:

Daca asta vrei sa faci, du-te. Nu te lua dupa prietenii carora nu le place sa execute ordinele. Pentru ca asta inseamna armata. Pacat ca a fost desfiintată armata obligatorie.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Anii îi pierzi oricum. Important e să-i pierzi cum vrei tu, nu cum zic ''prietenii'' că ar trebui. Și folosesc ghilimelele pentru că dacă ți-ar fi prieteni adevărați, te-ar încuraja să faci ce crezi că-i mai bine pentru tine.

| whatisthis19 a răspuns:

Prieteni tai sunt cam proștii

| Apokales a răspuns:

Daca ai deja dubii, atunci ramai acasa. Cred ca armata este pentru cel care are intr-adevar vocatie si este hotarat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Lasă-i să râdă. Ei râd că îi sperii. Tu ai un ideal, ei nu au. De aceea își bat joc de tine, căci în raport cu tine, refuză să vadă micimea lor. Așa că, mergi pe drumul tău.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prietenii aia nu vor mai rade de tine la 50 de ani, cand tu vei fi pensionar cu bani ok, iar ei vor mai avea 15 ani de mers la munca.

| CleanHeart a răspuns:

Daca iti doresti da, prietenii tai in loc sa te incurajeze vorbesc cu limba fricii, sfaturile astea arunca-le la cosul de gunoi si daca vrei sa devii soldat, iti urez mult succes!

| Donsavas a răspuns:

Nu ti pierzi ani din viata daca te pasionează. Munca si profesia iti dau activitate si sens. Crezi ca ei nu si pierd ani din viata trăind în vagabontaj? Sa fim seriosi!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu ai raspuns cati ani ai.
Vrei sa mergi in armata, dar ce vrei sa urmezi: o scoala de ofiteri (academie), de subofiteri sau vrei sa fii militar angajat?
Documenteaza-te intai si pe urma alege.