| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna am uitat sa spun aseara in intrebare ca iubitul spune ca nu ma mai vrea si asa mai departe dar tot vorbeste cu mine...eu marti pe 10 as vrea sa plec la Ploiesti la el sa ii fac o surpriza, ce spuneti sa merg sau sa nu poate daca ma vede isi schimba parerea? Nu stiu ce sa mai fac il vreau inapoi il iubesc e viata mea viitorul meu el e alesul si asta nu o sa se schimbe niciodata. Si credeti-ma ca fac un sacrificiu foarte mare imi las familia prietenii casa totul doar sa fiu cu el. Ce credeti ca e mai bine credeti-ma ca nu mai pot trai fara el chiar am avut tentative de sinucidere din cauza asta, nu mai spun ce dar credeti-ma ca viata fara el nu mi-o pot imagina.

3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Buna stimat utilizator, as incepe prin a iti spune ca tu deja ai o obsesie si anume ca nu poti trai fara el, deja dai semne de slabiciune si in viata o sa pierzi mult, mai inti rezolva problema cu cu capul si anume dependenta fata de el fiindca nu mai judeci bine, apoi dupa ce iti revi si gandesti rational si pui totul cap la cap, poti incerca a ai o discutie cu el si sa vorbiti despre viitor, iti urez mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Ca sa-mi dau seama despre ce e vorba am citit și mesajul anterior. Și eu sunt într-o relație de 6 luni. S-a întâmplat sa-l mint si eu în acest timp, dar am recunoscut. O data ne-am certat asa rau, încât am crezut ca atunci avea sa se sfarseasca totul. Dar, dragostea ne-a adus înapoi. Îl iubesc asa mult. As fi fost in stare sa fac orice ca sa nu-l pierd. Trebuie sa intelegi ca in orice relatie sunt si zile noroase, nu e doar soare. Nu e ca in povesti unde totul e perfect. La fel ca si pentru tine, el e alesul inimii ele si nu as putea trai fără el. Mi-e foarte greu pentru ca noi suntem din orase diferite si ne vedem o data pe luna sau chiar la doua luni. Si eu as fi fost in stare sa merg dupa el la Bv ca sa-mi cer iertare, însă la noi s-a rezolvat mai usor. Daca tu esti sigura de ceea ce simti si stii ca el este cel care te face fericita, nu ezita sa faci ce te îndeamnă inima si du-te la el. Eu asa as fi facut. Cu parintii e putin mai problematic...adica aceasta plecare, daca te hotarasti sa o faci, sa nu iti strice relatia ta cu ei. Sper ca te-am ajutat. Ai grija de tine!

| denyels27 a răspuns:

Eu zic ca daca el nu mai vrea nu are rost sa tot incerci, dragostea cu sila nu se poate.ai facut u ceva de nu mai vrea, chiar daca te iubeste nu o sa se mai impace cu u, daca i-ai gresit rau.