| Stallone a întrebat:

Vreau sa plec in strainatate vara asta cu un program work & travel pentru studenti. In care tara se plateste cel mai bine?

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Vara asta putin probabil sa mai pleci, e foarte tarziu deja, a trecut perioada de inscriere si cea pentru vize. Poti insa sa inceri anul viitor. Recomand cu caldura Statele Unite din urmatoarele motive: 1. E plin de studenti romani, drept urmare nu te vei simti alienat sub nicio forma. 2. Salariul e cel putin decent (pleaca de la 7$ ora). 3. Poti trai foarte bine din tips-uri (bacsisuri). Am prieteni care au venit dupa 3 luni cu mai bine de 5000$ profit, asta dupa ce si-au platit costul programului (undeva la 3000$ cu pretul biletelor cu tot), chirie, masa + cumparaturi. O suma frumusica, pe care in Europa nu o poti scoate drept profit dupa ce tragi linie la cheltuieli. Alege insa un oras mare sau un resort si un job unde sa nu ai doar salarul fix.

| lucian_2018 a răspuns:

SUA, dar depinde de job

| johnmd1 a răspuns:

SUA