| anonim_4396 a întrebat:

Cine a fost la lucru peste vara in strainatate cu work and travel sau pe cont propriu si poate sa imi recomande niste joburi bine platite? Vreau sa plec in Germania ca se castiga f bine dar nu gasesc nici un job. stie careva ceva bun?

2 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Ştii limba? Dacă nu stai mai mult de 10 minute la interviu nu te aştepta să te sune. Dacă nu ştii limba şi nu ai aptitudini abia dacă îţi scoţi banii de chirie şi să-ţi scoţi prietena la un suc când vii în ţară.

| Archangells a răspuns (pentru ZvT):

Pai eu ma refer la joburi unde nu iti trebuie limba, de exemplu in agricultura sau constructii.