| yyyooyo a întrebat:

Am o nelămurire in legatura cu contuarul, sunt legat împreună cu frate-miu la un contuar din care eu in casa mea am unul de pe care imi arata ce am consumat eu, uneori am vazut ca vine regularizare, nu înțelegeam care e treaba cu ea, după am aflat. Acum întrebarea este, regularizarea se aplica pentru amândoi sau doar pentru fratele meu? Pe contuarul mare apare gen 4000kw iar pe al meu 2000, iar intr-o lună vine mai mult de plata din cauza regularizarii, cine trebuie sa plateasca surplusul, eu care am contuarul fix din sau el care are consumul total la contuarul mare? Doar la el vine intr-o lună mai putini bani de platit iar la mine vine mereu la fel, sper ca ati inteles ce vreau sa spun si sa ma lămuriți,. Multumesc!

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Fiecare cu factura lui. Nu pricep cum două contuare pot fi pe o singură factură.
Mergi la cel mai apropiat sediu și vei găsi răspunsuri.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Conturul care contur de ochi?