| vLooM a întrebat:

Salutare!

Am o intrebare, Daca cineva fura curent de la contuar, baga un fir si practic fura curent, unde pot sa ma duc sa-l denunt? Adica sa vina sa ii sigileze contuarul etc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa faci o reclamatie la furnizorul de electricitate din zona unde domiciliaza respectivul sau un denunt la politie.

| vLooM explică (pentru Ioandelasal):

Si politia poate sa rezolve ceva? Sau merge sa ma duc la electrica sa le zic sa vina sa sigileze etc, ei stiu mai bine.

| Ioandelasal a răspuns (pentru vLooM):

Politia poate sa deschida un dosar penal, dupa constatarea facuta de furnizorul de electricitate.

| vLooM explică (pentru Ioandelasal):

Ok, mersi de raspuns.