| sweetale12 a întrebat:

Care este floarea voastra preferata? big grin

32 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Sunt mai multe: Narcisa, Liliacul, Trandafirulhappy

| cssandreea a răspuns:

Poi mie imi plac trandafiri si albi si roshu sangeriu pentru ca sunt pasionali si semnifica semnul iubiri!batting eyelashes Imi mai plac florile exotice, tropicale : Orfidee-reprezinta frumusetea delicata si raritatea, Crini-reprezinta puritate, gingasie si eleganta, Feriga-reprezinta sinceritatea si loialitatea, Ghioceii-reprezinta prietenia adevarata, Bujorul-reprezinta timiditate, sfiala, Iris-reprezinta credinta, intelepciune, soarta, etc. Sunt mai multe... daca mai vrei trimite-mi un mesaj privat! Ma bucur ca te-am ajutat!happy

| Ana-Maria94 a răspuns:

Trandafirul:XCrinul, Orhideea.nu am doar una

| cssandreea a răspuns:

Poi mie imi plac trandafiri si albi si roshu sangeriu pentru ca sunt pasionali si semnifica semnul iubiri!batting eyelashes Imi mai plac florile exotice, tropicale : Orfidee-reprezinta frumusetea delicata si raritatea, Crini-reprezinta puritate, gingasie si eleganta, Feriga-reprezinta sinceritatea si loialitatea, Ghioceii-reprezinta prietenia adevarata, Bujorul-reprezinta timiditate, sfiala, Iris-reprezinta credinta, intelepciune, soarta, etc. Sunt mai multe... daca mai vrei trimite-mi un mesaj privat! Ma bucur ca te-am ajutat!happy

Stefan
| Stefan a răspuns:

Mie imi plac lacramioarele, trandafirii catifelati si liliacul.

| fluturas a răspuns:

Trandafirii.

| adellina a răspuns:

Crinul imperial cel mai multlove struck...si imi mai plac trandafirii rosii si albibatting eyelashes, gladiolele, irisul si orhideeabatting eyelashes

| adellina a răspuns:

Tie ce iti place?happy

| JeSa a răspuns:

Crinultongue

| Lavy_4392 a răspuns:

Freziile :X:X le adooor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trandafirulwinking.

| Alleeexaa a răspuns:

Orhideelove struck...

| Vizitiul a răspuns:

Nu-mi plac floriile, dar ador o "floare", si anume, franchetea!

| Vizitiul a răspuns:

Florile*

| remus a răspuns:

Gladiolele, crinii imperiali si Mana Maici Domnului.

| Summer Memories a răspuns:

Trandafir rosu sau roz :X

A ta? happy

| sweetale12 explică:

Liliacul, Lacrimioarele, Zambila, Trandafirii love struck

| evoke a răspuns:

Am my multebig grin Ghicelul, Trandafirul, Narcisa, Zambila:X big grin

| Razvan a răspuns:

Aur-trandafirii albi
Argint-zambilele albe
Bronz-tamaioarele albe
Obsedata de albbig grin

| Cσσкiє a răspuns:

Zambilalove struck

| gigiro a răspuns:

Toate, dar parca am o slabiciune pentru Anturii(chiar am acasa). E o floare imperiala, cerata, rezista mult. Si as mai adauga :panselutele, crizantemele.toate florile de primavara si toamna, bujorii batuti, irisii orientali, etcc, etc.

| SufletDeCopil a răspuns:

Pai floarea mea preferata ar fi trandafirul love struck

| lost.in.rain a răspuns:

Orhideea.

| zuzi a răspuns:

Magnolia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ador trandafirii roz, ma cuceresc instantaneu. Ia priviti aici ce minunatie i-am cumparat mamei mele pentru 1 martie (am facut de ieri comanda, stiu ca la ei se aglomereaza lucrurile): http://www.floridelux.ro/1-8-martie/cos-flori-minirosa-si-crizanteme/. Eu sunt cucerita definitiv. Voi ce parere aveti? Ii va placea mamei mele? Sunt atat de departe de ea, incat ma doare sufletul de dor. Florile ii vor spune ce simt.

| neanicu a răspuns:

Azaleea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trandafirul love struck

| deutzapusa a răspuns:

Trandafirul

| ZoZoHeart a răspuns:

Floarea mea preferată este albăstrica, pentru că e mică şi firavă, miroase foarte frumos şi arată ca un cristal.