| sweetale12 a întrebat:

Care este floarea voastra preferata? big grin

32 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Mie imi plac lacramioarele, trandafirii catifelati si liliacul.

| remus a răspuns:

Gladiolele, crinii imperiali si Mana Maici Domnului.

| JeSa a răspuns:

Crinultongue

| lost.in.rain a răspuns:

Orhideea.

| Vizitiul a răspuns:

Nu-mi plac floriile, dar ador o "floare", si anume, franchetea!

| Vizitiul a răspuns:

Florile*

| Cσσкiє a răspuns:

Zambilalove struck

| OanaG a răspuns:

Sunt mai multe: Narcisa, Liliacul, Trandafirulhappy

| Ana-Maria94 a răspuns:

Trandafirul:XCrinul, Orhideea.nu am doar una

| Razvan a răspuns:

Aur-trandafirii albi
Argint-zambilele albe
Bronz-tamaioarele albe
Obsedata de albbig grin

| gigiro a răspuns:

Toate, dar parca am o slabiciune pentru Anturii(chiar am acasa). E o floare imperiala, cerata, rezista mult. Si as mai adauga :panselutele, crizantemele.toate florile de primavara si toamna, bujorii batuti, irisii orientali, etcc, etc.

| zuzi a răspuns:

Magnolia

| fluturas a răspuns:

Trandafirii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trandafirulwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ador trandafirii roz, ma cuceresc instantaneu. Ia priviti aici ce minunatie i-am cumparat mamei mele pentru 1 martie (am facut de ieri comanda, stiu ca la ei se aglomereaza lucrurile): http://www.floridelux.ro/1-8-martie/cos-flori-minirosa-si-crizanteme/. Eu sunt cucerita definitiv. Voi ce parere aveti? Ii va placea mamei mele? Sunt atat de departe de ea, incat ma doare sufletul de dor. Florile ii vor spune ce simt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trandafirul love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Floarea mea preferata este trandafirul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Floarea mea preferata este bujorul.

| ZoZoHeart a răspuns:

Floarea mea preferată este albăstrica, pentru că e mică şi firavă, miroase foarte frumos şi arată ca un cristal.

| evoke a răspuns:

Am my multebig grin Ghicelul, Trandafirul, Narcisa, Zambila:X big grin

| SufletDeCopil a răspuns:

Pai floarea mea preferata ar fi trandafirul love struck

| Summer Memories a răspuns:

Trandafir rosu sau roz :X

A ta? happy

| sweetale12 explică:

Liliacul, Lacrimioarele, Zambila, Trandafirii love struck

| adellina a răspuns:

Crinul imperial cel mai multlove struck...si imi mai plac trandafirii rosii si albibatting eyelashes, gladiolele, irisul si orhideeabatting eyelashes

| adellina a răspuns:

Tie ce iti place?happy

| Lavy_4392 a răspuns:

Freziile :X:X le adooor!

| cssandreea a răspuns:

Poi mie imi plac trandafiri si albi si roshu sangeriu pentru ca sunt pasionali si semnifica semnul iubiri!batting eyelashes Imi mai plac florile exotice, tropicale : Orfidee-reprezinta frumusetea delicata si raritatea, Crini-reprezinta puritate, gingasie si eleganta, Feriga-reprezinta sinceritatea si loialitatea, Ghioceii-reprezinta prietenia adevarata, Bujorul-reprezinta timiditate, sfiala, Iris-reprezinta credinta, intelepciune, soarta, etc. Sunt mai multe... daca mai vrei trimite-mi un mesaj privat! Ma bucur ca te-am ajutat!happy

| cssandreea a răspuns:

Poi mie imi plac trandafiri si albi si roshu sangeriu pentru ca sunt pasionali si semnifica semnul iubiri!batting eyelashes Imi mai plac florile exotice, tropicale : Orfidee-reprezinta frumusetea delicata si raritatea, Crini-reprezinta puritate, gingasie si eleganta, Feriga-reprezinta sinceritatea si loialitatea, Ghioceii-reprezinta prietenia adevarata, Bujorul-reprezinta timiditate, sfiala, Iris-reprezinta credinta, intelepciune, soarta, etc. Sunt mai multe... daca mai vrei trimite-mi un mesaj privat! Ma bucur ca te-am ajutat!happy

| deutzapusa a răspuns:

Trandafirul