| danutica1 a întrebat:

Cum pot sa desfac un geam termopan din balamale ca sa pot curăța porțiunea de toc de lângă perete?

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Scoti capacele din plasstic. Apoi, vezi un fel de suruburi (nu stiu cum se numesc) bagate in balamale. Le tragi afara si geamul aproape cade daca nu esti atenta. Uita-te bine de unde si cum le-ai scos, ca sa stii cum le pui inapoi. Daca nu le pui bine, descentrezi sau rupi geamul (rama).

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e prins cu suruburi le scoti altfel nu merita. Cel mai bine e sa nu le dai jos altfel le pui rau su nu se va inchide bine

| mihai69 a răspuns:

Depinde ce tip de feronerie are.