| Milia a întrebat:

Anul trecut plasa de la geamul de la bucatarie a fost luata de vant. Era o plasa din aceea cu balamale. Acum vreau sa pun alta, insa nu as mai vrea cu balamele. Ce alta optiune mai am? Mentionez ca e vorba de un geam termopan. Ce tipuri de plasa sa folosesc, cu ce tip de prindere?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Una identica sj prinzi o balama invers.

| valentingb a răspuns:

Plasa cu balamale e cea mai bună variantă, câtă vreme cadrul nu e flexat și se lipește de termopan. O poți deschide și poți folosi geamul în caz de nevoie.
Ai putea încerca un rulou dar cu ceva elemente de fixare pe lateral: magneți, arici, cleme.
Sau una fixă dar nu susțin.