| zoll a întrebat:

Cum se calculeaza un metru cub de beton?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Lungime, latime, inaltime=mentru cub. Calculezi produsul celor trei dimensiuni!

2 răspunsuri:
| Nu conteaza a răspuns:

Caulculezi volumul si inmultesti cu cat beton ai :-, daca vrei sa pui beton in curte sau ceva de genul, calculezi suprafata si la fel inmultesti cu cat beton ai. thinking

| eugem35 a răspuns:

Pentru dani: gresit, se ia in calcul agregatele care intra in compozitia betonului: balastru, nisip ciment, sunt betoane grele si betoane usoare, daca ai un cofrag cu laturile de un metru lungime, latime si inaltime, adica un cub si poate cantari intre o tona si o tona jumate.