| imihaistoian a întrebat:

Este o idee buna sa iti iei un teren si sa iti faci o casa in jurul Bucurestiului cum ar fi Magrurea, Popesti Leordeni, etc si sa renunti la a sta in Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Este. Daca ai si masina, chiar e o idee foarte buna. Nu poti compara statul la casa cu apartamentul de bloc, mai ales daca e intr-o zona galagioasa a orasului.

2 răspunsuri:
| expertulginecolog a răspuns:

Toate terenurile sunt bune ideea este sa nu ai vecini fara bun simt
Multa Bafta cu alegerea terenului

| carpediem a răspuns:

Magurele, Bragadiru, Clinceni... In Clinceni am lucrat instalatii mult, e in jur de 15-20 euro metru, depinde de facilitati, curent, gaz. Iar daca vrei sa dai Radet-ului o caruta de bani si sa auzi toti vecinii, ramai in Bucuresti, banuiesc ca stai la bloc. Eu as pleca, insa nu mai am ceva bani, iar ce iau pe apart nu mi-ar ajunge sa finalizez constructia, as ajunge poate la rosu. Asculta-ti instinctul. Daca esti nesigur, orice vei alege vei regreta.