| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Deci am curtea infestată de niste insecte oripilante. De la depărtare par gărgărițe, dar dacă te apropii, au o înfățișare hidoasă cu toate că și ele sunt roșii cu buline negre, seamănă foarte bine cu gărgărițele cum am spus. În partea din față, gen unde e capul au o grămadă de piciorușe negre, ca o matură cu care se prind de tencuiala casei iar când încerci să le dai jos cu greu reușești pentru că se înfig ca niște căpuși în ea. Nu sunt numai pe tencuiala casei, sunt PESTE TOT. Ce ar putea fi? Sunt periculoase?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Suni la o firma de dezinfectie si iti imprastie insecticid peste ele. Viata grea la casa multe de tras

1 răspuns:
| unvecin a răspuns:

Https://ro.wikipedia.org/wiki/Vaca-Domnului

Alte roșu cu negru nu știu. laughing