| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp fierbe un ou?

17 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Aproximativ 3, 5 minute de la fierberea apei.

| coosmin24 a răspuns:

Depinde cum il vrei:cu zeama intre 5 si 6. 30min, tare 6. 30-8 min. Dar cand bagi ouale la fiert apa trebuie sa colcoteasca, sa fiarba.

| claudia_5323 a răspuns:

7 minbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce fel de ou?

| Malvina24 a răspuns:

Pui apa la fiert apoi dupa ce a fiert il lasi cam 3 minute! pofta buna!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

3 minute daca vrei un ou moale si 5 minute daca vrei un ou tare. Apa trebuie sa clocoteasca atunci cand pui oul.

Alte răspunsuri
| domdom a răspuns:

3 minute. Dar 100 de oua?happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

5 minute

| perla a răspuns:

Fierbe apa. pui oul 3 minute si e moale, fierbe apa pui oul lasi 5 minute si e tare!

| Matusha a răspuns:

Spui de 4 ori rugaciunea "tatal nostru" si vei avea ca rezultat un ou cu galbenusul cleios si albusul tare. cu o conditie: sa nu fii balbaithappy

| Gentiana a răspuns:

Cam 10 minute daca il vrei mai tare.Cam 7 minute daca il vrei mai in zeama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fierbi apa bine, de retinut cand pui oul in ibric daugi o ligurita sare sa nu se lipeasca de ibric daca ai uitat sa pui lingurita de sare nu-i nimic cumpara Axion si lasi oul in ibric 15 minute pentru a iesi cu zeama si 30 minute sa fie tare bafta

Elianna
| Elianna a răspuns:

Trei minute de la primul clocot, daca vrei oul moale. Pune si un pic de sare in apa ca sa nu crape oul in timp ce fierbe.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca il vrei moale, in 2 minute, daca il vrei tare.cam trei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

3, 5 minute dupa fierberea apei, cu o juma de lingura de sare sa nu crape coaja si se pune apa rece peste imediat ce se ia dupa foc. Pofta mare, am probat!