| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp fierbe un ou?

17 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Trei minute de la primul clocot, daca vrei oul moale. Pune si un pic de sare in apa ca sa nu crape oul in timp ce fierbe.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

3 minute daca vrei un ou moale si 5 minute daca vrei un ou tare. Apa trebuie sa clocoteasca atunci cand pui oul.

Alte răspunsuri
| Vizitiul a răspuns:

Aproximativ 3, 5 minute de la fierberea apei.

| perla a răspuns:

Fierbe apa. pui oul 3 minute si e moale, fierbe apa pui oul lasi 5 minute si e tare!

| Malvina24 a răspuns:

Pui apa la fiert apoi dupa ce a fiert il lasi cam 3 minute! pofta buna!

| Matusha a răspuns:

Spui de 4 ori rugaciunea "tatal nostru" si vei avea ca rezultat un ou cu galbenusul cleios si albusul tare. cu o conditie: sa nu fii balbaithappy

| domdom a răspuns:

3 minute. Dar 100 de oua?happy

| claudia_5323 a răspuns:

7 minbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce fel de ou?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

5 minute

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fierbi apa bine, de retinut cand pui oul in ibric daugi o ligurita sare sa nu se lipeasca de ibric daca ai uitat sa pui lingurita de sare nu-i nimic cumpara Axion si lasi oul in ibric 15 minute pentru a iesi cu zeama si 30 minute sa fie tare bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca il vrei moale, in 2 minute, daca il vrei tare.cam trei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

3, 5 minute dupa fierberea apei, cu o juma de lingura de sare sa nu crape coaja si se pune apa rece peste imediat ce se ia dupa foc. Pofta mare, am probat!

| Gentiana a răspuns:

Cam 10 minute daca il vrei mai tare.Cam 7 minute daca il vrei mai in zeama.

Răspuns utilizator avertizat
| coosmin24 a răspuns:

Depinde cum il vrei:cu zeama intre 5 si 6. 30min, tare 6. 30-8 min. Dar cand bagi ouale la fiert apa trebuie sa colcoteasca, sa fiarba.