| Ace77 a întrebat:

Pot construii pe 100 mp cu deschidere 9 m(locuinta sau chiosc)? Primesc si utilitati?

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

La constructia unui chiosc ai in vedere si amplasarea-ai vad? Ce se poate vinde in zona respectiva? Orice ai hotara sa construiesi vei avea nevoie de autorizatie de constructie, implicit de arhitesct si proiectant cu care te poti sfatui.Numai bine!happy

| AgathaRo a răspuns:

Asta va trebui sa discuti cu proiectantul (arhitect) poti face cu deschidere, doar ca va trebui sa investesti mai mult in rezistenta aici ma refer la grinzi/stalpi de rezistenta.

| Myyy3 a răspuns:

Chiosc merge, cu locuinta nu.Doar sa o faci ca un bloc.In spate presupun ca mai ai 10 metri.Casele se fac 10x10 mentri.Nu ai loc de curte deloc, e oribil, Fa un chiosk.Ai grija cu afacerea.bft!