| Em14 a întrebat:

Salut, sper sa nimeresc categoria corectă dar am o intrebare: cat m-ar costa de construit un garaj de 6 pe 4 si acoperiș in 2 ape? Manoperă si separat banii pe materiale?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intre 1000 euro si 5000, depinzand de:
- constructorul care-ti face garajul, daca-i firma cu angajati sau 1-2 oameni, plati la negru.
- depinzand de materialele de constructii folosite: pamant (chirpici), ciment, tabla, fier forjat, boltari, piloni, acoperis de tabla, tigla, carton, paie ori materiale ultra moderne.
Daca doresti groapa sub garaj ca sa poti lucra la masina dedesubt, sau rampa, trebuei miniexcavator
Daca doresti sa se traga lumina in garaj, implicand un electrician si cabluri electrice
Asta dupa ce ai facut schita si ti-ai luat toate aprobarile de la Primarie, sa poti construii legal acel garaj.

| laeimbrea a răspuns:

Vorbeste cu un meseriaș si cel mai ok este să vină el la tine, să măsurați si atunci iti face el calculul, depinde de unde iei si materialele, depinde de meseriaș. happy