| KirigayaKirito a întrebat:

Cine se pricepe, sau e zidar de meserie,cat trebuie sa platesti un maistru sa iti zideasca peretii,sa tencuiasca,sa faca o mansarda,acoperis,canalizare, si instalatii de curent si apa. Fara materiale, doar cat platesti manopera! Aproximativ! Multumesc, fundoi! happy

Răspuns Câştigător
| dany2696 a răspuns:

Pai depinde trebuie sa vada cat este de zidit de tencuit, acoperisul, plus ca nu o sa iti faca el instalatia electrica si sanitara trebuie un alt specialist, oricum manopera costa undeva la 80%din pretul materialelor. de exemplu ai luat materiale de 10.000 de ron manopera este undeva la 75000-80000 de ron, depinde si de meserias...bafta si funda pls:*

2 răspunsuri:
| dany2696 a răspuns:

7.500-8.000scz:*