| BubbleGumyy a întrebat:

Am o intrebare : Cum reusesc creatorii de comicuri sa le faca atat de lungi si mici? Exista vreun program?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Wladutz a răspuns:

In paint.Ca sa faci cadrul ala lunguiet uite-te in dreapta pagini la mijloc ca este un mic patrat si daca pui mousul pe el iti apare o sageata care arata in stanga si in deapta.Ti clik pe patratu ala si tragi pana devine mai ingust cate vrei tu. Dupa ceia te uiti in josul pagini albe si o sa vezi la fel un mic patratel si tot tragi in jos de ele sa fie cat vrei tu de lung. apoi imparti banda in dreptunghiuri unde desenezi presonajele si actiunea.Dai save si intri pe www.imgur.com unde iti faci cont.Ca sa le pui pe site da la upload si selectezi comicul.Astepti sa se incarce pe site dupa aia copiezi linkul si il pui pe TPU.
Succes! P.S:eu asa am facut comicuri.

2 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

În paint apoi îl pune pe imgur.

Răspuns utilizator avertizat