| yuukary a întrebat:

Am vazut mai demult un episod dintr-un animeu si as vrea sa stiu cum se numea... tin minte ca totul incepea intr-o zi de primavara(erau ciresi infloriti) si o fata umarind o pisica(parca) da peste un baiat ce dormea sub un cires batran apoi el s-a trezit ea sa rusinata a fugit (sau ceva de genu) si cand a ajuns acasa a descoperit ca el era logodnicul ei sau un angajat de al tatalui ei(aici chiar nu mai stiu) in ori ce caz ajung sa locuiasca impreuna si de aici incepe intraga poveste...

Va rog chiar as vrea sa vad acest animeu... Daca va suna cunoscut incercati...

Răspuns Câştigător
| DrakuleJack a răspuns:

Cred ca l-am vazut de mai demult imi suna cunoscut incearca cteva variante nu sunt sigur ca sunt cea ce cauti dar tile recomand
5 Centimeters per Second, Kimi no Iru Machi OAD cum spuneam cred ca l-am vazut dar imi e greu sa imi amintesc kimikiss pure rogue poti sa-l vezi un baiat se iubeste o fata si apare prietena lui din copilarie si ai il cupleaza cu ea dar ea se simte rau si asa incepe e frumos animeul mie mi-a placut mult

2 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Ceva detalii suplimentare ca se asemana din pacate cu mai multe animeuri

| yuukary explică (pentru AlinKun):

Parca baiatul era brunet cu ochelari si cat am vazut eu (am povestit) purta o camasa alba;
fata avea si ea parul brunet drept si cam pana la umeri;
cand l-a vazut prima data a urmatit pisica inchisa la culoare pe in drum urcand pe un deal de unde se vedea orasul;
cred ca fata era la liceu sau la facultate...(aici chiar nu mai stiu dar in ori ce caz nu lucra)...
Sunt suficiente detalii?