| TempestUV a întrebat:

Animeul Eureka Seven merita urmarit?

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Hey. "Eureka Seven" (primul sezon) seamana cu anime-ul "Guilty Crown".
Ambele au o organizatie in care este o fata (personaj principal) speciala si un sef care o protejeaza. Iar personajul principal este recrutat de acea fata, in timp el se indragosteste de ea.
Sezonul 2 "Eureka Seven AO" are alte personaje principale. Povestea fiind situata dupa un anumit timp fata de cea din primul sezon.

Dupa parerea mea, merita.
Daca te hotarasti sa-l urmaresti, Vizionare placuta!

laughing M-ai facut sa iau in calcul o revizionare (cred ca ar fi a 3-a) a anime-ului "Eureka Seven", poate dupa ce termin o alta serie "Space Brothers".