| Sakura13574 a întrebat:

A vazut cineva animeul Kyoukai no kanata? Merita vizionat? Despre ce este vorba?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm cred ca am vazut cateva episoade din el acum putin timp, dar nu m-a pasionat... adica e un anime bunicel, grafici ok, dar nu e de genul meu :\ e ceva chestii cu supranatural si romance, gen rosario + vampire, dar nu chiar... Nu pot sa zic ca nu merita vazut, adica e ok din punctul meu de vedere, dar exista anime-uri mai bune la care ai putea sa te uiti laughing

| Katoteshika a răspuns:

Am vazut acest anime si pot spune ca merita sa-l vezi. Nu este pe primul in top-ul meu dar nici pe ultimul loc.
Este o poveste de dragoste si supranatural, iubirea dintre frati, prietenia indiferent de "specie" si tot asa. Grafica este buna, povestea captivanta in mare parte, sunt tot felul de scene (de actiune, supranatural, dragoste, comedie, samurai etc). Nu vreau sa-ti dau multe detalii deoarece eu ti-l recomand si te las sa descoperi tu.
P.S. Poate la inceput nu te captiveaza dar pe parcurs e captivant.

| Santoryuu a răspuns:

Subscriu la ce o zis Quickshot, l-am vazut, e anime ok/bunicel, dar nu e ceva ce vrei sa-l vezi pentru a 2a oara;
Poate ca stii deja, dar te poate ajuta si site-ul myanimelist, http://myanimelist.net/anime/18153/Kyoukai_no_Kanata unde are o medie de 7.87 din 118000 useri, si daca dai scroll mai jos ai pagina de reviews, unde vezi mai detaliat ce le-o placut la useri si ce nu, link direct: http://myanimelist.net/anime/18153/Kyoukai_no_Kanata/reviews