| TheKiller1 a întrebat:

Buna caut un anime care sa fie cu adolescenti si supranatural si despre scoala gen
bleach
Blue exorcist
Naruto
SAU GEN
Dragon ball
sa aiba antrenament si o evolutie constanta a puterilor (imi place sentimentul ala cand personajul principal vinde de 10 ori mai puternic si uimeste pe toata lumea)

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

- Yu Yu Hakusho
- Hunter x Hunter
- Fairy Tail

Nota: Urmaresc HxH si este un anime destul de bun. Anime-ul are 3 ova-uri si un remake. Asta este ordinea in care voi viziona:
*Hunter X Hunter (1999) Episodes: 1-62
*Hunter X Hunter: Spider (OVA) Episodes: 1-8
*Hunter X Hunter: Greed Island (OVA) Episodes: 1-8
*Hunter X Hunter: Greed Island Final (OVA) Episodes: 1-13 (fara ep 14)
*Hunter X Hunter (remake 2011)
Daca nu mai vrei sa revezi primele episoade din varianta 2011, poti sa incepi de la ep 75.

Vizionare placuta!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bleach. daca ti-a placut naruto si DBZ, p sa il adori pe ala. are 360 de episoade dar fata de naruto pe langa drama are multa dar multa actiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soul Eater se potriveşte descrierii tale.
În opinia mea.

| Nanami利 a răspuns:

Fairy tail.E unul din anime-urile mele preferatebig grin

| BlackRaven45 a răspuns:

Ştiu că nu e un anime dar uită-te la X-Men: Evoluţie. E super tare! Acolo e vorba despre mutanţi care îşi ascund puterile de lume. Ziua merg la şcoală şi seara se antrenează la Institutul Xavier. Totuşi dacă ţi mortiş să fie anime atunci uită-te la anime-ul cu X-Men. Îl găseşti pe DAO. Dar eu zic că mult mai bun e X-Men: Evoluţie. Sper că ţi-am fost de folos! happy

| TheKiller1 explică:

Am uitat sa mentionez sa aiba multa lupta sisa te tina in sunspans

| FaraLag a răspuns:

Eu ti.as recomanda HOTD, este un anime bun, ecchi, cu zombie :3 e nasol ca are decat 12 episoade(fara OVA) are bataie din plin si aici ma refer si la impuscaturi si lupte cu sabii sau alte din astea, un alt anime bun e Fairy Tailt...e on going, m.am apucat de el acum ceva timp dar n.am ajuns la zi cu episoadele :)))) (lenea e mare), dar nu are deloc scoala... daca mai vrei contacteaza pe fb https://www.facebook.com/neacsu.laurentiu.14

| Krysstty98 a răspuns:

Incearca (sword art online)