| AnaBubbles a întrebat:

Ce ziceti despre animeul SAO? Merita sa il vad? Despre ce este vorba? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Erié a răspuns:

SAO sau Sword Art Online este atat titlul cat si conflictul principal, un joc ucigas in care 10000 de persoane au fost fortate sa il joace, altfel? Moarte. literalmente. Se bazeaza mai mult pe romanta si aventura, dar actiunea e si ea acolo (desi in sezonul 2 e actiunea e chiar mai prezent si bine facuta fata de primul sezon). Detalii concrete sigur gasesti tu decat sa ma chinui sa explic un anime fara sa dau spoilere.
SAO este un subiect un pic mai...controversat sa-i zicem. Oamenii care au vazut anime-ul se impart in 3 categorii: Cei care-l iubesc la nebunie, cei care-l urasc si cei care pur si simplu sunt ok cu el. Primul sezon e OK, fiindca pe cat de bine au fost primele 10 episoade pe atat de proaste au fost restul, actiunea usor grabita si isi pierde un pic contactul cu realitatea, dar pana la urma, eh, merge de relaxare pentru persoane care nu au devenit gurmande ale anime-urilor si care cauta ceva mai mult de la anime. Oricum, desi primul sezon a cam scartait ici colo, sezonul 2 a fost super din toate punctele de vedere.

4 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Hey
Eu m-am uitat la primele 5-6 episoade, nu mai stiu sigur, si ma cam plictisea, insa fiecare cu gusturile sale.
Vizioneaza primul episod si prinzi toata povestea, e usor. Daca o sa iti placa, uite-te si la celelalte si la sezonul 2.

| Sakura13574 a răspuns:

E un anime destul de tare. Este vorba despre un joc virtual, in care oamenii pot intra si iesi, corpurile lor ramanand in limea reala, dar intr-o zi, creatorul jocului blocheaza utilizatorii in joc. Povestea se invarte in jurul unui baiat numit Kirito, care vrea sa iasa din joc, si pentru a putea face asta, trebuie sa il termine. Pe parcurs trece prin multe aventuri si se indragosteste de o fata numita Asuna.

| Anihilatoarea a răspuns:

Dupa episodul 12 nu se mai merita

| Cryystynuutz a răspuns:

Da, mie mi-a placut si am vazut ceva anime. Poti incerca sa te uiti si tu 2-3 episoade sa vezi cum e si daca iti place te uiti in continuare.

PS: Daca iti place sa te uiti si la sezonul 2 si ai mai putea incerca si No Game No Life.