| Stephaniee a întrebat:

am nevoie de ajutor... puteti sa imi faceti o mica compunere in engleza despre benzile desenate? si de ce este bine sa citim si de ce nu? si opinia voastra despre ele (in engleza)? dau funda celui mai bun raspuns! am nevoie neaparat

1 răspuns:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Incerci sa-ti faci temele?
Cand pui o intrebare iti apare sau nu:
"IMPORTANT

Pe TPU.ro toate intrebarile sunt binevenite. Totusi, din dorinta de a avea o comunitate utila si prietenoasa, te rugam ca atunci cand adresezi o intrebare sa respecti cele 4 reguli de mai jos pentru a dovedi respect fata de ceilalti membri si, implicit, pentru a primi cat mai multe raspunsuri si cat mai bune:

1. Respecta regulile de gramatica: - fiecare propozitie incepe cu litera mare
- nu sunt permise prescurtari
- evita emoticoanele si semnele de punctuatie excesive: "happy", "big grin", etc...

2. Toate intrebarile conversationale vor fi puse doar in categoria "Conversatie" (pentru a fi usor accesibile si a evita confuzia pentru noi membri)

3. Se accepta doar postarile care sunt intrebari si care pot primi un raspuns din partea altor persoane (Ex: nu se accepta o intrebare de tipul: "O sa ma casatoresc cu X?") si care nu au continut obscen sau discutabil din punct de vedere moral

4. In atentia elevilor/studentilor: Nu acceptam intrebari prin intermediul carora incercati sa va rezolvati temele pentru acasa sau temele de vacanta. Cei care nu vor respecta acest aspect risca sa fie sanctionati prin stergerea/ suspendarea contului.

Nerespectarea regulilor minimale de functionare a TPU.ro poate duce la stergerea conturilor."
Daca iti scrie asta scrie si regula 4.