| Copila2016 a întrebat:

Cititi tot ca sa intelegeti va rog! Am auzit ca Fairy Tail mai are si manga! Am vazut toate episoadele ( cate am gasit si eu pe net iar din fairy tail zero am vazut doar primul si ultimul episod ).

Am cateva intrebari legate de Fairy Tail!

1. In Fairy Tail Dragon Cry cum a reunit Natsu ghilda ca am vazut semnelele ghildei lor la fel si in ultimul episod din Fairy Tail Zero chiar daca master-ul a zis ca o va desfinta.

2. Din moment ce e si manga cam de la ce episod sa ma uit la continuarea seriei ( daca este )

3. In filmul Fairy Tail Dragon Cry Carla s-a transformat in om dar cum, am ratat eu ceva in Fairy Tail Zero?

4. Ce am ratat in fairy tail Zero?

5. Aquarius o sa o mai vada vreodata pe Lucy?

6. Cand apare urmatorul sezon din Fairy Tail?

Dau funda la cele mai multe raspunsuri corecte! Desigur doar pe al 6-lea il stiu dar nu corect laughing

Arigato!

Răspuns Câştigător
| Juvia a răspuns:

În primul rând Fairy tail zero nu este o continuare a animalul și doar arată trecutul lui Meivis cum a înființat Ghilda. Și nu ai pierdut nimic prea important, dar era bine să îl vezi, iar Natsu nu a reunit Ghilda, momentan.
Da, Aquarius o să o mai vadă pe Lucy în sezonul 3 (eu am citit puțin din manga)
Sezonul 3 va apărea anul aceste în Aprilie sau în Septembrie, nici eu nu sunt sigură.
Deci să clarificam lucrurile tu nu ai pierdut prea multe pentru ca în Fairy tail zero nici nu îi arată pe Lucy, Natsu etc. O arată doar pe Maivis, Zerra, Zeref etc.