| Kotoko a întrebat:

Deci caut un serial coreean gen Playfull Kiss adica care sa fie school, love. poate fii relizat si dupa un anime. Daca se poate si o mica descriere.
Multumesc :*.

Răspuns Câştigător
| KoreanGirl a răspuns:

Încearcă Boys over flower. Probabil că o să-ţi placă pentru că printre personajele principale se regăseşte şi Kim Hyun Joong [Baek Seung Jo- Playful Kiss], sub rolul lui Yoon Ji Hoo. Sincer îţi garantez că nu o să regreţi că l-ai urmărit, dacă alegi să îmi urmeţi sfatul.

Uite şi o mică descriere:
Boys over flowers este o producţie sud-coreeană de televiziune, avându-i ca actori pe: Ku Hye Sun, Lee Min Ho, Kim Hyun Joong, Kim Bum, Kim Joon şi Kim So Eun. Această serie a avut premiera pe Korean Broadcastind System (KBS2 ) pe 5 ianuarie 2009 încheindu-se după 25 de episoade pe data de 31 martie acelaşi an.

Serialul începe cu descrierea grupului şcolar Shinhwa, o şcoală creată special pentru cei de bani gata printre care se numără şi fiul preşedintelui acestui grup, Goo Jung Pyo. El împreună cu Yoon Ji Hoo, Soh Yi Jung, Song Woo Bin formează cel mai cunoscut grup masculin din Coreea, F4.
Geum Jan Di, pe de altă parte este fiica unui om obişnuit, cu venituri reduse, deţinător al unei spălătorii. Printr-o minune ajunge în Gruparea Shinhwa livrând o comadă de haine exact în momentul unei sinucideri. Fiind o persoană cu sufletul mare îl salvează pe nefericitul elev ajuns în pragul sinucideri din cauza abuzurilor celor din grupul F4. În urma mass-mediei care a făcut un adevărat scandal din întâmplarea de la şcoală, Jan Di ajunge membră a Grupării Shinhwa. De aici începe toată magia...

Sper că te-am ajutat. Nu ţi-am spus mai multe despre serial deoarece nu vreau să şti ce se va întâmpla pe parcurs. O să îţi placă, şi asta îţi garantez eu!

3 răspunsuri:
| товарищ a răspuns:

Khs, lovely complex

| hanayonna a răspuns:

Incearca to the beautiful you(este vorva despre o fata care se preface ca este baiat si intra intr-o scoala de baieti unde invata campion national care a castigat la olimpiada de sport pe care il adimira foarte mult si vrea sa-l ajute dra el la ince[put nu o suporta in fine acesatia sfarsesc prin ase indragosti:X este foarte frumos si amuzant serialul)
un alt serial dragut este replay 1997(urmareste poveste unei gasti de liceeni dea lungul a mai multor ani pana in prezenr cand saunt casatoriri si au si copii este un serial care te tine ingrozotor de rau in suspans ti-l recomand happy )

| Rinn a răspuns:

Paii Boys Over Flowers, Heartstrings, Dream High.
Alte drame superbe: You are beautiful, Panda and Hedgehog, Flower Boy Next Door( subtitrat in engleza). Flower Boy Ramyun Shop, City Hunter, Protect the Boss, Secret Garden, Personal Taste, etc.
In Heartstrings e vorba de o fata, Lee Gyu Won, care e studenta la facultatea de arta. Canta la un instrument Coreean numit gayageum. In acea facultate e un student numit Lee Shin, Jung YongHwa, care canta la chitara. Lee Shin are o trupa numita "Stupid" iar Lee Gyu Won canta in ansamblul "WindFlower", canta la instrumente traditionale Coreene. Lee Shin si Gyu Won o sa treaca prin multe, dar totul o sa fie bine big grin
Sper sa-ti placa big grin
P.S: Poti sa te uiti si la "Skip-beat". E taiwaneza sau ceva de genul. E cu Siwon si Donghae din Super Junior :d