| Maria_Adinna_1995 a întrebat:

Caut si eu de ceva vreme un desen vechi de pe Minimax. La inceput aparea o tanara care picta pe un deal si era gonita de ploaia care se apropia. Intra in cabanuta ei si admira de la geam vremea de afara, dupa ce isi aranja sevaletul, acuarelele si pensulele. Toata scena nu era o animatie, ci era interpretata de o persoana reala. De abia apoi apareau niste animalute animate pe fundal (soricei si alte insecte, parca) si asa incepea povestea desenului. Va rog, poate stie cineva despre ce e vorba! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Povestirile lui Hans Christian Andersen. https://youtu.be/MUSXzSqH-3s

| Mădălina_Maria_1996_Bd0j a răspuns:

Lumea iepurașului Peter și a prietenilor săi - The World of Peter Rabbit & Friends?