| Curis_Sebi_2004 a întrebat:

Canalul din întreaga lume ce provine din Japonia este Animax însă după cum am analizat situația, e de rău NU NUMAI PENTRU ACEST CANAL dar ȘI PENTRU TOATE ANIME-URILE ONLINE!
De pe data de 01.04. 2014 a dispărut din România și Europa de Est și centrală!
Și sa ajuns ca acum să mai fie decât în ASIA ( Taiwan, Japonia, Indonesia, Pakistan și Korea de Sud ) și Europa ( Germania și Marea Britanie ).

1 răspuns:
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Nu inteleg intrebarea.
Oricum Animaxul s-ar fi dus de rapa prin comparatie deoarece niciun anime mai nou de Soul Eater nu a fost difuzat pe post.
Naruto Shipudden nu ar fi fost difuzat si nici Atack on Titan.
Crede-ma ca in acesti ani am ajuns sa vad animeuri pe care Animax nu lea terminat.
Grila incepuse sa bage shouwri in reluare ca Eroii lui Stan Lee sau Imbatabil Banzuke, deci canalul urma sa se duca de rapa.
In final vreau sa spun ca in conditiile accesului facil la internet, al inregistrarii cu un telefon cu rezolutie mai mare decat un aparat de filmat si existenta Animekage, Animax ar trebui sa cada si sa renasca sub o noua forma.
De exemplu Toonami, care implineste aproape 20 de ani, ofera animeuri in engleza de pe postul Cartoon Network America.