| anonim_4396 a întrebat:

Cateva animeuri populare?

Răspuns Câştigător
| Deleb a răspuns:

Sunt multe anime-uri populare, dar depinde si de tara. Nu toate care sunt populare aici la noi in tara, sunt si in japonia, locul in care au fost facute.
Death note, dupa care s-au facut si filme, nu doar anime si manga.
Sword art online, are si novel si manga, un sezon 2 si joc, plus ca are o poveste mai diferita.
Full metal alchemist, care a fost tradus in vreo 9-10 limbi presupun, c hiar si in romana. (brotherhoodu a prins cel mai bine)
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu, haruhi, haruhi peste tot.
Sa nu mai zicem de clasicele shounen-uri : Bleach, Fairy tail, One piece, Naruto...
Aici ar fi un top : http://myanimelist.net/topanime.php?type=bypopularity

6 răspunsuri:
| AdrianaBacescu a răspuns:

Inuyasha
Slayers
Yu Yu Hakusho
Gravitation
Bleach
Kiddy Grade

| RorySan a răspuns:

Swort art online
Black Bullet
One piece
Fairi tail
Tokyo Ghoul
Death Note
Highschool DxD
Bleach
Naruto

Succes

| Sakura13574 a răspuns:

Fairy tail
Naruto
Hunter x Hunter
Akame ga kill
Tokyo ghoul
Sword art online
Kuroshitsuji
Owari no seraph
Inazuma eleven
Death note
Aldnoah. zero
Nagi no asukara
Magi
Buddy complex
Ao no exorcist
DanMachi
Zetsuen no tempest

| DenisaKarolina a răspuns:

Dragon Ball, Black Butler,Naruto, Hellsing,Elfen Lied, Rurouni Kenshin, Bleach, Full Metal Alchemist, One Piece, Death Note, Free, Tokyo Ghoul. Ajung sper ^-^

| Abelard a răspuns:

Dragon Ball, Dragon Ball Z, Dragon Ball Kai, Dragon Ball GT, Dragon Ball Super, Naruto, Naruto Shippuden, Bleach, One Piece, Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Gintama, Death Note, Fairy Tail, Detective Conan, Inuyasha, Yu Yu Hakusho, Tokyo Mew Mew, Kaleido Star, Beelzebub.
Magi, Tokyo Ghoul, Attack On Titan, Sword Art Online.

| StingaLuisFlorin21 a răspuns:

TI LE SPUN PE CELE MAI TARI : Naruto / Naruto Shippuden; Tokio Ghoul; Bleach; Death Note; Sword Art Online; Inuyasha. Astea mi-au umplut tot timpul liber avut, spor la vizionare happy