| Coloringthevoid a întrebat:

Ce s-a intamplat cu AnimeKage?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

"Am primit recent multe întrebari legate de motivul schimbării numelui site-ului.

Poate unii din voi știți, poate alții nu, dar seriile anime sunt în mod normal vândute cu licență. Site-ul distribuie seriile nelicențiat, și atunci asta poate încălca, în anumite țări, regulile de copyright.

Deși am încercat să prevenim accesul entităților străine care s-ar putea simți ofensate de distribuția seriilor anime, nu am reușit decât să-l limităm într-o mică măsură.

Problema e că din cauza asta avem parte de diferite interdicții (blocarea site-ului de la acces la serviciile Google, inclusiv eliminarea paginilor noastre din căutări, blocarea hostării pe anumite site-uri video, plus multe altele).
Pentru a preveni asemenea interdicții, e necesar să schimbăm mereu adresa site-ului.

Problema de ieri a venit de la un nou tip de interdicție, direct de la registrar care a blocat cu totul fostul domeniu folosit, https://anime-kage.eu.

Asta nu poate decât să însemne că în mod constant apar noi amenințări la integritatea site-ului.

Vă recomandăm să încercați mereu să accesați site-ul de pe adresa de bază, cea afișată pe fiecare episod, http://anime.kage.ro, întrucât aceea va fi mereu prima disponibilă.

Edit: Între timp pe site nu se mai pot viziona episoade fără a crea un cont, ca măsură preventivă.

Update: Un nou domeniu a fost anihilat."

De pe site-ul oficial.

1 răspuns:
| ArpadOrosz a răspuns:

De ce nu merge AnimeKage