| teo530 a întrebat:

Cine stie unde pot gasi poze cu toate simbolurile de pe bandanele shinobiurilor, alea care arata din ce sat ascuns sunt. Ar fi bine sa scrie si fiecare simbol ce sat ascuns e.

Răspuns Câştigător
| ??c??? a răspuns:

Pe google? laughing
https://imgur.com/a/EXUnauT

11 răspunsuri:
| teo530 explică (pentru ??c???):

Nu e bun linkul, imi da altceva.

| ??c??? a răspuns (pentru teo530):

Incearca iar, nici mie nu mi-a mers, era ceva problema cu site-ul dar acum merge.

| teo530 explică (pentru ??c???):

Gata am gasit acum. Multumesc!

| teo530 explică (pentru ??c???):

Salut. Eu nu stiu engleza asa ca le-am tradus cu google translate dar nu sunt sigur de cateva daca mi le-a tradus bine. Vrei sa ma ajuti cu ele daca stii engleza? Daca da lasa-mi mesaj si iti scriu cuvintele respective.

| ??c??? a răspuns (pentru teo530):

Leaf- Frunză (satul ascuns între frunze - Konoha)
Air - Aer
Allied Shinobi Forces - Fortele Shinobi Aliate, afli pe parcurs despre ce e vorba ca sa nu dau spoilere.
Cloud - Nor
Craftsman - Sincer nu am auzit de asa ceva în Naruto laughing dar înseamnă meștesugar, probabil se ocupă satul ăla cu ceva chestii construcții etc.
Grass - Iarbă
Mist - Ceață
Moon - Lună
Mamă de undele chiar n-am auzit nu știu ce caută acolo.
Rain - Ploaie
Rock - Piatră
Sand - Nisip
Sky - Cer
Snow - Zăpadă
Sound - Sunet
În fine le poți căuta pe google translate laughing

| teo530 explică (pentru ??c???):

Multumesc! Cum am zis mai sus am tradus cu google translate dar de unele cuvinte nu am fost sigur ca mi-a dat bine:
craftsman=satul artizanal
mist=satul negru
haze=satul opozitei
heat haze=satul de caldura
hot springs=satului izvorului cald
lock=satul blocat(suna prea ciudat "satul blocat")
Whirlpool=?(nu mi-a dat nimic la asta)

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru teo530):

Cum sa nu stii engleza? La tine la scoala nu se fac limbi straine?

| teo530 explică (pentru ForeverAlone97):

Se fac dar na...

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru teo530):

Dar nu te pricepi

| teo530 explică (pentru ForeverAlone97):

Niup

| Cosmin86 a răspuns (pentru teo530):

Dar esti prost, nu?

si cand te duci in concediu in alta tara, in ce limba vorbesti daca nu stii engleza? stai cu google translate de fiecare data?