| itachi222 a întrebat:

Cum poate obtine cinava izanami sau izanagi? Singurul ninja la care am vazut este itachi.Dar cum la dobandit?

Răspuns Câştigător
| Croampa a răspuns:

De fapt nu doar Itachi a folosit izanami si izanagi, in episodul lupta dintre Sasuke si Itachi vs Kabuto e povestit clar ca in trecutul indepartat a aparut tehnicile astea, Uchiha Baku a facut parca tehnica! happy

Sper ca te-am ajutat! big grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi amintesc ca Itachi sa fi folosit vreodata izanagi,ci doar Danzo si niste membrii ai clanului Uchiha dintr-un flasback.
Izanami a fost creat pentru ai opri pe cei din clanul Uchiha care foloseau Izanagi(deoarece deveneau corupti avand o putere asa imensa). Doar cei din clanul Uchiha pot obtine aceste puteri,dar cu pretul orbirii. (Singura exceptie a fost Danzo care si-a implantat ochii in bratul drept happy cred, dar a folosit Adn-ul lui Hashirama pentru ca, corpul lui sa reziste)
Itachi foloseste Izanami pe Kabuto, Dar nu stiu cum l-a dobandit, pur si simplu face parte din puterile clanului Uchiha si odata ce esti destul de puternic si-ti dezvolti puterile vizuale poti sa-l folosesti.
Atat Izanami cat si Izanagi sunt genjusturi(iluzii) iar Itachi este cunoscut ca cel mai priceput in folosirea acestei puteri, deci nu este de mirare ca o poate folosi.

| AnaMariaJRock a răspuns:

Buna :)

Gasesti informatii aici : http://naruto.wikia.com/wiki/Izanami