| Alexandru98 a întrebat:

Cum se fac benzile desenate?
care este mecanismul?
Toate benzile desenate devin anime-uri mai tarziu?
si cum faci sa ajungi celebru cu benzile desenate creeate de tine?
trebuie sa le publici online sau trebuie sa o scoti pe piata in librarii sau in chioscurile de ziare?
Care este poveste altor creeatori de benzi desenate cunoscuti?(Akira Toryama)
Ei cum devin faimosi? si ce au facutt sa devina faimosi?
Explicati-mi voi tot mecanismul va rog frumos?

1 răspuns:
| Miauti a răspuns:

Www.mangazen.ro (sectiunea blog... ai acolo un tutorial in romana cum se face o manga)

In al doilea rand manga tr sa aiba o arta atractiva si sa fie interesanta.

Si sa publici banda desenata.

Si in ultimul rand piata romaneasca e diferita de cea japoneza, chineza, koreana, americana.

http://miauti.blogspot.com/