| Lady2909 a întrebat:

Dati-mi si mie niste anime-uri gen Kuroshitsuji sau ceva cu demoni.

Răspuns Câştigător
| NarutoFan134 a răspuns:

Pai un anime foarte asemanator cu Kuroshitsuji este Pandora Hearts. Daca vrei alte anime-uri cu demoni iti recomand Ao no Exorcist, High School DxD (are 3 sezoane: High School DxD, High School DxD New si High School DxD BorN; apropo, e eechi), Hataraku Maou-sama! (Devil is a Part-timer), Shinmai Maou no Testament (se aseamana cu High School DxD, sezonul 2 va aparea in octombrie), Makai Ouji: Devils and Realist (seamana putin cu Pandora Hearts), Strike the Blood! (este mai mult cu spirite si vampiri, dar are si demoni) si Owari no Seraph (mai mult vampiri, mai putin demoni, dar e foarte tare; sezonul 2 va aparea in octombrie). Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| JuliaCNDSVH a răspuns:

Pandora Hearts se aseamana cel mai mult cu Kuroshitsuji. Amandoua se intampla in era victoriana si Ciel se aseamana intr-o oarecare masura cu Oz. Ei bine, Pandora Hearts pune mai mult accentul pe mister.

Anime cu demoni:
-Ao no exorcist
-Hataraku maou-sama
- D. Gray man (are 103 episoade)