| EllyEllutz a întrebat:

-Era un om cu un picior de lemn, pe care il chema Fieraru'.
-Cum il chema pe piciorul celalalt?

Răspuns Câştigător
| alyaly123 a răspuns:

E simplu piciorul celalat nu avea nume.Nu pe picior il chema Fieraru' ci pe om.

11 răspunsuri:
| CrazyKitty a răspuns:

Bună,
Pai, daca pe fierar il chema Fieraru atunci și pe picior îl cheama la fel.

| ILoveMyBed a răspuns:

Ciocanu'.

| LëxRóck a răspuns:

Sudorul.Dar poate pe omul asta in chema un om care era fierar(il chema la el cum as putea eu sa chem porcii desi nu am porci si nu stiu sa ii chem)
papa

| LëxRóck a răspuns:

Pe omul cu piciorul de lemn il chema cumva si pe picioare la fel dar poate ca pe om il chema un fierar(ca si cum as chema un catel sa ii dau mancare)
papa

| Renamon a răspuns:

Bună,
Cred ca il chema Picioru'...

| alyaly123 a răspuns:

Nu il chema nici cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lemnaru?

Nu am priceput Oo

| Allix13 a răspuns:

Pai omul e fierarul nu piciorul tampilor... funda

| dacia63 a răspuns:

Fieraru'( pe orice picior ar sta nu isi schimba numele :-) )

| MerishorLoveGirl a răspuns:

Pai...Fieraru` e numele omului cu piciorul de lemn...asa ca nu cred ca are vreun nume picioru laughing

| bero255 a răspuns:

Nicovala