| doradoa a întrebat:

FUNDA! Ce parere aveti despre higurashi no naku ni?
Am vazut primul episod si nu mi s-a parut chiar interesant, plus ca personajele sunt desenate prea dragut. Am vrut sa ma uit la el pentru ca am auzit ca este cu crime si psihopati.Ador sa vad oamenii murind. Dar din ce am vazut, in afara de prima parte a episodului nu este cine stie ce. Merita sa ma uit in continuare? Se va intampla ceva interesant?

Răspuns Câştigător
| Deleb a răspuns:

Merita sa te uiti, desi o sa fi cam confuz la inceput, cel putin asa am patit eu (nu iti dau spoilere). Sa incerci si celelalte anime-uri facute de autor, sunt tot la fel.