| doradoa a întrebat:

FUNDA! Cine stie un aanime bun, cu violenta sau logica? Sa merite sa fie vazut ge attack on titan sau death note sau tokyo ghoul.

Răspuns Câştigător
| Deleb a răspuns:

Code Geass e asemanator cu death note, personajele principale seamana foarte mult. Si ai sa observi cum ii joaca pe degete, e un anime genial.
Similar cu tokyo ghoul e Shiki.

3 răspunsuri:
| BlackRaven45 a răspuns:

Kuroshitsuji. E un anime despre un băiat pe nume Ciel care face un contract cu Sebastian Michaelis, un demon. Sebastian trebuie să-l ajute pe Ciel să se răzbune şi în schimb Ciel îi dă sufletul lui Sebastian. E interesant. Are şi violenţă şi comedie. Chiar merită văzut.winking

| 德尼莎 a răspuns:

Zankyou no terror este mult prea genial, are logica, psihologie si drama.
^.^

| Annll a răspuns:

Zetsuen no Tempest, povestea este asociata cu cea din opera "Hamlet"