| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Vreau sa imi fac un site cu anime gen Animekage/Deseneanime.ro dar pe un site free
Ma puteti ajuta?
(P.s Vreau sa postez anime ca si animekage/Desenesianime/ro etc)

Răspuns Câştigător
| Anihilatoarea a răspuns:

Vrei sa faci site?
-Ai nevoie de cunostinte html
-Poti folosi un host si creator online gen weebly.com( site-ul pe care il vei crea va apartine de weebly). Daca vrei sa fie de forma numesite.ro trebuie sa cumperi un domeniu.
-Dupa ce ai site-ul trebuie sa stii sa traduci si ma refer la expresii, metafore.Cel mai simplu cred ca e din engleza.
-Apoi dupa ce l-ai tradus trebuie sa descarci video-ul din japoneza fara nicio subtitrare. Apoi poti folosi un program de creare de subtitrari ( VisualSubSync ).
-Dupa ce ai terminat trebuie sa il uploadezi pe un site gen VK.
-In final aduagi codul embed al videoului pe site.
Este mult prea mult de munca pentru o singura persoana...

1 răspuns:
| LaVerd3 a răspuns:

Adobe after effects, este un program, de obicei în acesta se face anime, şi nu cred că poţi crea tu un episod cum vrei tu doar într-un site...