| Allinaaaa a întrebat:

Heii.....cine imi poate spune cateva animeuri yaoi subtitrate in romana?

2 răspunsuri:
| Rosalynne a răspuns:

Salut~
Am pus si cateva shounen-ai, avadn in vedere faptul ca diferenta dintre yaoi si shounen-ai este destul de mica.
Nu te superi, nu? ^^"
Yaoi:
1. Enzai
Episoade: 2
Etichete: hentai; horror; yaoi
Protagonistul este Guys, un tanar care provine dintr-o familie saraca, care este prins furand dintr-un magazin din Paris.
Dupa ce a fost numit vinovat de detectivul Guildias, Guys este acuzat si condamnat la inchisoare pe viata pentru uciderea unui baiat pe care nu l-a intalnit niciodata.
Din acel moment, actiunile din Enzai se desfasoara intr-o inchisoare intunecata si murdara unde Guys este umilit si sufera torturi de toate felurile, majoritatea violuri si homosexualitate fortata.

2. Fuyu no Semi
Episoade: 3
Etichete: drama; istoric; romance; samurai; yaoi
"Daca timpul nu ar fi acceptat ca lucrurile obisnuite sa fie obisnuite, cum ai fi trait?"
Inceputul erei Meiji. Akizuki Keiichirou si Kusaka Touma sunt in tabere politice opuse si totusi, un lucru fragil ca o carapace a unui greier le transforma soarta acestor doi barbati intr-una tragica si cruda. O poveste despre prietenie, iubire si separare, precum si despre reuniune si sacrificiu.

3. Kirepapa
Episoade: 2
Etichete: comedie; drama; romance; yaoi
Chisato este un barbat frumos de 35 de ani, care arata de parca ar avea 18, si tatal lui Riju, un baiat dragut de 15 ani. Hobby-ul(?) lui Chisato este de a alunga toti prietenii lui Riju pentru ca el crede ca ei vor sa-i corupa pretiosul copil, asa ca el ii intampina cu latura lui buna in timp ce le otraveste prajiturile; totusi, Shunsuke nu se lasa pacalit. Insa Shunsuke il vrea intr-adevar pe Riju? Cine este misteriosul scriitor pe care-l iubeste Chisato atat de mult? Si de ce este Chisato convins ca prietenii lui Riju vor sa profite de el?

4. Koisuru Boukun
Episoade: 2
Etichete: comedie; romance; yaoi
Tetsuhiro Morinaga este indragostit de Souichi Tatami. Reuseste chiar sa isi declare dragostea.
Pacat ca Tatsumi este un homofob agresiv si egocentric.
Totusi, Tetsuhiro reuseste sa se indragosteasca de Tatsumi, care este genul de om care declara ca toti barbatii gay ar trebui sa fie rasi de pe fata pamantului.
Un accident nefericit si un afrodisiac ii ajuta pe cei doi sa faca sex, fara voia lui Souichi. Aceasta experienta le schimba viata celor doi.
Oare vor ajunge impreuna, sau se vor distanta mai tare?

Shounen-ai:

1. Loveless
Episoade: 12
Etichete: actiune; fantezie; mister; drama; supernatural; romance; josei; shounen-ai
In lumea Loveless, fiecare persoana se naste cu urechi si coada de pisica, care dispar numai daca acea persoana este implicata intr-o relatie sexuala. Din aceasta cauza, urechile si coada au ajuns sa simbolizeze virginitatea si inocenta. In plus, oamenii pot lupta doar in perechi sau cupluri, unde unul este Sacrificiul si celalalt Luptatorul. Primul este ranit si al doilea ataca.
Ritsuka Aoyagi este un baiat de 12 ani, care, din motive necunoscute, sufera de amnezie. Fratele sau a fost ucis recent si, de parca viata lui nu era destul de urata, in prima zi de scoala este abordat de un strain pe nume Agatsuma Soubi, care pretinde a fi o cunostinta de-a fratelui sau. Ritsuka afla ca Agatsuma si fratele sau obisnuiau sa lupte in perechi si ca, acum ca fratele sau este mort, Ritsuka trebuie sa-i ia locul. Impreuna, ei incearca sa afle motivul uciderii fratelui sau si a organizatiei "Seven Moons", care ar putea fi responsabila pentru asta.
Insa Ritsuka si Agatsuma se apropie unul de altul mai mult decat ar trebui...

2. Suki na Mono wa Suki Dakara Shou ga Nai! (Pe scurt "Sukisho")
Episoade: 12
Etichete: comedie; drama; romance; shoujo; shounen-ai; slice of life
Hashiba Sora a cazut de la etajul al patrulea si si-a pierdut toate amintirile. Cand Fujimori Sunao vine la scoala lui ca noul lui coleg de camera, el se prezinta ca fiind Ran.
Fujimori si Hashiba au personalitati multiple pe care le-au dobandit in urma unor evenimente din trecutul lor. Celelalte personalitati ale lor, Yoru si Ran, se iubesc foarte mult. Chiar daca la inceput Fujimori si Hashiba nu sunt foarte confortabili cu ceea ce fac Yoru si Ran noaptea, ei ajung sa se indragosteasca unul de altul.
Din cauza relatiei lor, Hashiba Sora afla mai multe despre copilaria lui traumatizanta.

3. Super Lovers si Super Lovers 2
Episoade: 10 *fiecare sezon*
Etichete: slice of life; comedie; drama; romance; shounen-ai
Auzind ca mama lui este in pragul mortii, Haru Kaidou - cel mai mare fiu al familiei- zboara din Japonia in Canada. In momentul in care ajunge acolo, afla nu numai ca a fost prostit si ca mama lui e bine, ci si ca trebuie sa aiba grija de fratele lui adoptat, Ren Kaidou, un copil antisocial care se simte mai bine inconjurat de caini si nu de oameni.
Din cauza felului de a fi a noului lui fratior, lui Haru ii este destul de greu sa se inteleaga cu Ren. Pana la urma, Haru reuseste sa ajunga la inima lui Ren si ii promite ca ei doi vor locui impreuna in Japonia dupa ce Haru termina liceul. Totusi, din cauza unui accident, Haru isi pierde toate amintirile din vara petrecuta cu Ren, inclusiv promisiunea pe care i-a facut-o.
Cinci ani mai tarziu, asteptandu-se ca Haru sa-si respecte promisiunea, Ren ajunge in Tokyo; insa pentru Haru, Ren este doar un strain care sustine ca este fratele lui.

Uite si lista mea: https://myanimelist.net/profile/Cora-kyun
Imi pare rau daca am greseli gramaticale sau daca ceva nu are sens!
Sper ca te-am ajutat~