| RotaruStefania a întrebat:

Heii! Imi puteti spune cateva anime-uri scurte si bune? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Adica pana in 13 episoade presupun.
Incearca Yami Shibai, are 2 sezoane si e o serie de povesti horror scurte, merita incercat, te invata destule mituri japoneze pot spune asa big grin.
Majoritatea anime-urilor bune de le-am vazut au minim 25 de episoade, dar ar mai fi cateva bunicele :
Noragami
Akagami no shirayuki-hime
Ao haru ride
Death parade
Inu x boku ss
Another
Kimi no iru machi
Kamisama kiss
Paradise kiss
Tasogare Otome x Amnesia
No game no life.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zankyou no Terror (Terror in Resonance), are 12 episoade, parca si a fost fain ♡♡♡
Este primul meu anime.( acum sunt la al doilea )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey tongue

daca preferi love / ecchi / harem /funny / school, watch these:

Baka to test to shoukanjuu
Boku wa Tomodachi ga Sukunai
To love-ru
yamada-kun and the seven witches
Highschool of the dead
saekano
highschool dxd
kampfer
they are my noble masters
yuruyuri
Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru
NouCome
Kaichou wa maid-sama

daaar daca preferi animeuri d-alea SUPER Smechere care chiar merita vazute, cu actiune / horror / mystery / psychologycal, watch these big grin :

ao no exorcist
BTOOOM!
attack on titan
sword art online
danganronpa
supernatural the animation
no game no life
07-ghost
code geass
death note

P.s: majoritatea au pana in maxim 25 de episoade, media fiind de aprox 65% dintre ele doar cu 12/13 tongue. Crede-ma, toate acestea merita o sansa. le-am vazut, si iti spun cu mana pe inima, chiar merita vazute. Ti le recomand pe toate, dar cel mai mult pe kaichou wa maid-sama (are 26 ep...), pe NouCome (10 episoade doar. tocmai ce l-am terminat. pur si simplu nu pot sa cred cum de un anime atat de bun nu este popular deloc...) si Baka to test to shoukanjuu si Boku wa Tomodachi ga Sukunai.

Din partea de anime-uri myster / horror / action / etc, ce am scris mai sus, TOATE sunt super faine si extrem de bine gandite, totusi iti recomand cel mai mult sword art online, no game no life, danganronpa si attack on titan tongue Acestea 4 sunt super legendare big grin nota 10/10 merita tongue

Daca le-ai vazut sau nu iti plac, spune-mi, am sa iti dau mai multe ^^ Dar te rog nu spune ca nu iti plac pana nu le dai o sansa... ok? ^^

Sper ca te-am ajutat cumva.
vizionare placuta happy

| Sakura13574 a răspuns:

Ao no exorcist
Mirai nikki
Tokyo ghoul
Another
Magi
Zetsuen no tempest
Akame ga kill
Sword art online
Owari no seraph
DanMachi
No game no life
Nagi no asukara
Buddy complex
Aldnoah. zero
Pandora hearts
Kuroshitsuji
Romeo x Juliet
Kaichow wa maid sama
Ao haru ride
The pilot's love song
Nishi no yoki majo
Death note
Death parade
Code geass
Durarara
Anohana
Suisei no gargantia

| OIntrebareIntrebatoare a răspuns:

-No game No life(12)un anime game foarte smecher
-Akame ga kill(24) vezi ca e cam bloody
-Tokyo ghloul(2 sezoane de 12) daca nu l-ai vazut pana acum ti-l recomand
-BTOOOM(12)
-Parasyte the maxim/Kiseijuu: Sei no Kakuritsu(24) e foarte smecher
-Nanatsu no Taizai(24)
-Danganronpa(12)
-Shokugeki no souma(25)
-Magi the labyrinth of magic(S1; 24) si Magi the kingdom of magic(S2; 24)la inceput nu pare cine stie ce dar s2 e foarte smecher vezi ca e putin military daca stii genul
Cam atat bro nu prea ma uit la romance sau ceva soo toate is cu actiune toate le-am vazut din lista de mai sus si ti le recomand