| roxisiatat a întrebat:

știți dacă există sezonul 3 din owari no seraph? Din câte am înțeles până acum ar trebui să apară cândva în 2017, dar dacă nu am înțeles eu bine s-au mai știți voi ceva, îmi spuneți și mie, vă rog?

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Din moment ce sezonul 1 a primit nota 7, 65, iar sezonul 2 a primit nota 7, 83, banuiesc, ca o sa fie si un sezon 3. Partea cu notele sunt conform MAL, dar conform acestui site de care vorbesc (MAL), nu s-a anuntat nimic de un alt sezon.
Sezonul 2 s-a terminat in asa fel incat a lasat impresia ca o sa mai urmeze ceva, deci banuiala mea este ca s-a putea sa se faca si un sezon 3, pentru ca anime-ul a fost destul de popular, avand in vedere ca nu este chiar foarte cunoscut asa cum este SAO, Mirai Nikki, Naruto, etc.

1 răspuns:
| Vandal a răspuns:

Ideea este ca nu e sigur ca o sa apara un sezon 3, dar cel mai probabil asa o sa fie, se mai spune si ca nu ar trebui sa ne punem sperantele ca ar aparea anul acesta, din pacate, dar dat fiind ca a fost un anime asa popular, ar trebui sa faca. Eu inca astept vesti despre Tokyo Ghoul, cel mai frumos lucru, nu stiu de ce mi-a placut asa mult. Macar ne putem bucura de noul sezon din Attack on Titans, asta sigur apare anul acesta.
Nu am avut prea multe informatii, deci imi pare rau, sper ca macar te-am ajutat putin, ca de descurajat sigur am facut-o. laughing