| andreicelmare a întrebat:

Imi ziceti si mie farse sau experimente?

Răspuns Câştigător
| PsihologulMZlate a răspuns:

Un experiment usor dar putin toxic: incearca o fumigena:-Ai nevoie de:
-3 bile pimpong
-folie de aluminiu
-bricheta
1. Iei o bila si o tai deasupra in forma de capac.
2.Pe celelalte 2 le tai in bucati foarte mici cat sa incapa in prima
3. Iei bilele faramitate si le pui in bila taiata cu capac
4.Infasori bila in folie de aluminiu! AI GRIJA SA II LASI UN LOC PE UNDE SA IASA FUMUL! Bafta

2 răspunsuri:
| Fineness a răspuns:

1.Buna
2.poti schimba zaharul cu sarea
3. poti lipi o moneda sau o bacnota cu superglue pe jos si sa vezi cum ceilalti incearca sa o ia de jos
4.cumpara un pachet de gume five si pune ardei iute in ele apoi dale colegilor, prietenilor etc.
5.Bafta!
6.Funda?
7.Pa,pabig grin

| DnlG a răspuns:

Borat de sodiu sau Tide lichid, apa, lipici alb(gen aracet), si colorant alimentar.
Pui o lingura de borat de sodiu intr-un paharel cu apa sau pur si simplu un capac de tide(nu mai pui apa in cazul acesta). Separat pui lipiciul si colorantul. Incepi sa amesteci lipiciul si sa torni treptat boratul de sodiu sau tide-ul peste el dupa ce amesteci un timp o sa iasa o chestie de accea slinoasa gen slime, gloop, etc.