| XxAmaliAxX a întrebat:

Nu știți câteva animeuri horror precum Another și Corpse Prty?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://myanimelist.net/anime/11111/Another/userrecs
http://myanimelist.net/......u/userrecs
Să ai de unde alege.

4 răspunsuri:
| Sakura13574 a răspuns:

Incearca Tokyo ghoul

| Barb0Senpai a răspuns:

Buna! Uita-te la Deadman Wonderland, Helsing, Parasyte, Mirrai Nikky, Elfen Lied, Psycho-Pass.
P.S: Daca nu ai vazut aceste anime-uri ti-as sugera sa te apuci de ele inaintea celor de mai sus: Death Note, Attack on titan, Tokyo Ghoulwinking

| Vandal a răspuns:

Iti recomand :

Shikabane Hime = După ce a fost ucisă brutal împreună cu familia ei, Hoshimura Makina se transformă într-o Shikabane Hime (Prinţesă a Cadavrelor), pentru a se răzbuna pe organizaţia misteriosă a nemorţilor responsabilă de moartea ei. Ea e asistată de-a lungul misiunilor de Tagami Keisei, Preotul ei Contractant şi un fost prieten. Această serie urmează povestea fratelui mai mic al lui Keisei, Oori, un băiat cu o atracţie neobişnuită pentru moarte, care descoperă subit secretul fratelui său şi este tras în lumea Shikabanelor.

Shiki = Acțiunea se petrece într-o vară toridă, într-un sătuc liniștit cu doar 1300 de locuitori, numit Sotoba. O familie misterioasă se mută în sat și în același timp o serie de morți ciudate încep să se întâmple. Toshio Ozaki, conducătorul singurului spital din zonă, suspectează la început izbucnirea unei epidemii. Însă pe măsură ce investighează mai mult morțile, află că există o altă cauză în spatele acestor întâmplări.

Tokyo Ghoul = Povestea de groaza are loc in Tokyo, care este vanat de misteriosi "ghouli", care se hranesc cu carne umana. Kaneki dupa o intalnire cu Rize, o cititoare desavarsita realizeaza ca destinul lui se va schimba peste noapte.

Sper ca te-am ajutat, poate ca nu sunt chiar ce ceri tu, dar iti garantez ca sunt super si acestea. Vizionare placuta!

| AsteptareaMoarteNuAre a răspuns:

Iti recomand "Shiki", "Higurashi" si "Mirai Nikki".