| AlexAlxAlex a întrebat:

Salut, aveti idee de un site sau program ceva de unde se poate creea manga?

Răspuns Câştigător
| Miauti a răspuns:

Cel mai simplu program este Manga Maker ComiPo!

Manga Studio Debut
Comic Life 3
PhotoShop

Orice program de desen poti crea o manga. chestia este sa stii sa desenezi happy
https://miauti.blogspot.com/

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Manga (漫画) este cuvântul japonez pentru benzi desenate prin urmare "programul" ce creează așa ceva, e mânuța ta (oare e talentată?)

| AlexAlxAlex explică (pentru sierra1):

Nu este.

| sierra1 a răspuns (pentru AlexAlxAlex):

Atunci mai bine faci altceva

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Orice program de desenat digital.
Găsești pe Youtube multe videoclipuri în care se explică cum poți să faci.

| andreeachim a răspuns:

Salut! Desigur exista, se numeste Clip Studio Pro! Sper ca te-am ajutat>

| AlexAlxAlex explică (pentru andreeachim):

Mersi mult!

| Kuroo a răspuns:

Clip studio cred ca e cel mai bun, avand in vedere ca poti descarca destule materiale care sa te ajute sa desenezi in stil manga chiar daca ai sau nu talent. Sper sa reusesti! Iar daca vreodata vrei sa publici ceva, pot recomanda Webtoon sau Lezhin. Ofera posibilitatea oricui de a publica, iar daca te inscrii la anumite concursuri gazduite de ei, premiul poate fi si in bani, pe langa oferta de publicare.

| AlexAlxAlex explică (pentru Kuroo):

Ok, mersi mult de informatii chiar voiam sa intreb de faza cu publicatul si publicitatea.