| SergiuPhPsV a întrebat:

Aceasta este o intrebare pentru cei care au vazut One Piece si inca mai vizioneaza anime-ul.
Sunt pe la ep. 78 si incepe sa ma atraga tot mai mult anime-ul.
Cam pe la ce ep se intalneste Luffy cu Shanks?

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Hey! Pare-mi-se ca doar o data s-au intalnit. Dar, atunci Shanks si-a facut aparitia intr-un razboi si la salvat pe Luffy (acesta fiind inconstient).
Sigur mai ai multe episoade de urmarit. Episodul exact, nu stiu. Dar este undeva dupa ep 500 big grin