| Sofia08 a întrebat:

va rog sa-mi raspundeti la ghicitoarea asta( nici eu nu stiu raspunsul): Sase picioare, doua capete si o coada ghici cine-i?

Răspuns Câştigător
| BubbleGumyy a răspuns:

Un calaret calare pe cal(capul omului+capul calului=2capete,4 piciare ale calului+2 ale omului=6picioare,si coada calului)

5 răspunsuri:
| CookieșiParty a răspuns:

Dragonul

| XByancaElenaX a răspuns:

Doamna invatatoarelaughing)))
glum sa ma gandesc este:
1 coada pisici+3 oameni picioarele+2 capete de dragonbig grinbig grinbig grinbig grin
sau:
3 capete de porci+1 coada cal+picioarele unor maimute 3 maimuticibig grin
fundulitsa?big grinpuppy dog eyes

| tiby_5017 a răspuns:

3 blondehappy

| me1999 a răspuns:

Un calaret calare pe un cal... fundy?

| sivvy a răspuns:

Un dragon