| MisaMisaShinigamiAngel a întrebat:

Sunt pasionata de manga, si recent ma intrebam cum arata benzile desenate realizate in alte tari, si ce particularitati au.
Imi puteti da cate un exemplu reprezentativ din mai multe tari, va rog?
Ma intereseaza in special Anglia.
Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-ți cont pe: http://www.deviantart.com/

O să fii conectată la artiști contemporani și ți se lărgește orizontul artei.

Și eu mi-am luat 2 cărți de Manga de pe Amazon. :D Apropo, te invit pe www.desenez.net - site creat de mine. :)

1 răspuns:
| Alfonso a răspuns:

Pai....eu nu citesc manga,dar stiu ca nu e colorata si ca se citeste invers,corect? Ei benzile desenate sunt colorate se citesc normal, cele mai cunoscute sunt cele cu Super eroi din America:Batman, Spiderman etc! Ca marime sunt cam cat un caiet mic! Si o banda desenata foarte tare, din Romania, este ongoing luna aceasta ajungand la Nr.5 Harap Alb continua! Recomand!