| Ionut659 a întrebat:

TPU îmi puteți spune câteva animeuri pentru un începător?
Ceva amuzant,scurt, etc.

Răspuns Câştigător
| HandaSei a răspuns:

Mhmm, aș avea multe pe care să le pot recomanda, dar dacă vrei neapărat "auzante și scurte", atunci poți încerca:

- Great Teacher Onizuka | 43 episoade, clar nu-i un anime prea scurt, dar e o comedie clasică și zic eu că ar fi un start foarte bun!

- Made in Abyss | 13 episoade, fără îndoială un anime genial, dar dacă vrei neapărat ceva amuzant și cam atât, ei bine s-ar putea ca acesta să nu fie neapărat chiar pe placut tău, poate fi destul de serios și dramatic, depinde doar de gusturile tale aici.

- Mob Psycho 100 | 2 Sezoane (12 + 13 episoade) | Pentru că ce ar înseamna anime-urile fără o serie shounen... happy

- No Game No Life | 12 episoade + un film

- Sakamoto desu ga? | 12 episoade

Bonus:
- Ishuzoku Reviewers | 12 episoade, garantat se potrivește perfect la ce ai cerut tu, dar clar nu e totuși o serie pentru începători, o încerci pe propriul risc... xD / Asta pentru că deși e o serie foarte amuzantă, este și una foarte perversă, practic este despre o lume de fantezie în care nu există doar oameni ci și multe alte specii, iar un grup de aventurieri fac review-uri la fiecare bordel în parte (care specie e mai bună*).../dap, este exact cum sună! rolling on the floor Dar totuși în ciuda plotului puțin mai unic, este totuși o serie demențial de amuzantă, iar pentru un fan anime ceva mai proaspăt, asta ar fi o experiență de-a dreptul de unică! xD

3 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Free iwatobi swim club/Darling and the franxx/Kakegurui/Deathnote/Attack on titan/My hero academia/Tokyo ghoul.
Gasesti multe anime-uri frumoase pe Netflix sau pe 9anime.to
Ce ti-am enumerat sunt anime-uri care mi-au placut mie personal, unele au mai multe sezoane dar sunt foarte bune.

| Veltorb a răspuns:

Terror in resonance

Mushishi

ERASED: the town without me (Boku dake ga Inai Machi)

HxEros

Soul Eater

| Mrfear a răspuns:

One punch man (e scurt si amuzant).